Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Dzień Samorządu Terytorialnego

życzenia z okazji dnia Samorządu

Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

Na grafice jest napis: Odbierz telefon od rachmistrza i skorzystaj z jego pomocy! Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Po prawej stronie widać uśmiechniętą kobietę trzymającą w dłoni telefon. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

Święto Miasta Sulejówek - Dzień Marszałka

Dzień MarszałkaŚwięto Miasta Sulejówek - Dzień Marszałka odbędzie się w niedzielę 13 czerwca 2021 r. na dziedzińcu Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku z okazji 98. rocznicy przekazania Józefowi Piłsudskiego Dworku Milusin wzniesionego „Naczelnemu Wodzowi swemu przez Żołnierza Niepodległej Polski”.

Dzień Matki 26 maja 2021

życzenia

Samochód dla OSP Gołębiówka

 samochód strażackiMiło nam poinformować, że Gmina Kałuszyn za kwotę 60.000 złotych pozyskała dla strażaków z OSP Gołębiówka, średni samochód ratowniczo-gaśniczy Star 266.

Wznowienie obsługi stacjonarnej w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

informacja o wznowieniu pkt obsługi

Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej

Uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej, ulicy Robotniczej w Kałuszynie”

rzekazanie czekuW dniu 20 maja 2021r. w siedzibie Zespołu Szkół Nr 1 w Mińsku Mazowieckim miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej, ulicy Robotniczej w Kałuszynie” w  ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”  budżetu Województwa Mazowieckiego na które to zadanie Gmina Kałuszyn otrzymała dotację w wysokości 2.000.000,00 zł.

Sauny nad Zalewem Kałuszyn

rzut saunyNa Zalewie Karczunek w Kałuszynie jeszcze w tym roku powstanie kolejny ciekawy obiekt rekreacyjny - sauna wraz z częścią wypoczynkową i toaletami.

Informacja - 4.06.2021 dniem wolnym

Dzień  04 czerwca 2021r. jest dniem urlopu dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kałuszynie.
W tym dniu Urząd będzie nieczynny.

Planowane wyłączenia

WAKACJE w WOT

odznakaWojska Obrony Terytorialnej to rodzaj sił zbrojnych, w którym pełniona jest nowa forma służby – terytorialna służba wojskowa (służba ochotnicza). Cieszy się ona wciąż niesłabnącym zainteresowaniem ponieważ umożliwia połączenie życia prywatnego, pracy zawodowej czy nauki z służbą na rzecz państwa, a przede wszystkim swojej lokalnej społeczności.

ĆWICZENIA RENEGADE/SAREX-21

Urząd Miejski w Kałuszynie informuje, że w dniach 17-21 maja 2021 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza. Będzie to sygnał treningowy. Po jego usłyszeniu nie należy podejmować żadnych działań.

Trening zostanie przeprowadzony zgodnie z Zarządzeniem Nr 442 Wojewody Mazowieckiego z dnia 27 listopada 2020 r.

Wieczór w Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem

Dodatkowe informacje