Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

::: 20 czerwca 2015 :::

PANIE BURMISTRZU,gdzie można składać swoje siwi o przyjecie do pracy w żłobku ,a może już Pan uzupełnił kadrę swoimi znajomymi .Z poważaniem
Danuta S.

 

Witam

Odpowiadając na Pani pytanie informuję, że rekrutacja na opiekunów prowadzona będzie we wrześniu br.

Powyższa informacja zamieszczona będzie na stronie internetowej Urzędu.

 

Pozdrawiam

Burmistrz

Marian Soszyński

::: 29 czerwca 2015 :::

Panie Burmistrzu.

Mam pytanie od kiedy jest planowane otwarcie żłobka i jak będzie wyglądać rekrutacja na nauczyciela?

Magda S.

 

Odpowiadając na Pani pytanie informuję, ze otwarcie żłobka planowane jest w listopadzie, a rekrutacja na opiekunów prowadzona będzie we wrześniu br. Powyższa informacja zamieszczona będzie na stronie głównej serwisu internetowego Urzędu.

 

Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 20 maja 2015 :::

Witam
    Zwracam się do Pana Burmistrza z propozycją związaną z zarośniętą przez dzikie krzewy i drzewa graniczącą z moją działką nr 11 drogą,  o nr.23, w miejscowości Szembory. Za Pańską zgodą zobowiązuje się ze swoim sąsiadem Przemkiem Żaczkiem wyciąć  do samej ziemi dzikie zarośla tak by udrożnić, w końcu, przejazd po drodze a nie po mojej działce. Wycinka ma nastąpić na całej długości granicy  drogi z moją działką. Jeśli Urząd nie ma obecnie środków i możliwości - to postaramy się to zrobić aby umożliwić mieszkańcom dojazd do swoich upraw. Zrobimy to przed wybudowaniem przeze mnie  ogrodzenia na mojej działce. Grubsze krzewy i drzewa uprzątniemy a resztę  ułożymy  wzdłuż sąsiedniej granicy drogi. Odsłonięcie ok. 4 metrów drogi gwarantuje normalny bezkolizyjny  przejazd.
Zbudowanie ogrodzenia na mojej działce nawet  jeśli zechcę odsunąć je o metr czy dwa - uniemożliwi przejazd gdyż droga zarosła zbyt szeroko. O tym może poświadczyć Pani W.Burmistrz Henryka Sęktas.
Jako ,,przybysz" daleki jestem od stwarzania jakichkolwiek kłopotów i międzysąsiedzkich niesnasek. Zależy mi na utrzymaniu dobrych relacji z wszystkimi mieszkańcami - stąd moja propozycja oczyszczenia drogi z dzikich zarośli  przed  wybudowaniem ogrodzenia.
Zbliża się zmiana  przepisów budowlanych, na mocy których procedura budowy ogrodzenia będzie  uproszczona dla inwestora i nie będą wtedy  wymagane żadne uzgodnienia w Urzędzie Miasta dla których i tak podstawą prawną będzie i właściwie jest  ,,plan zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Szembory".
  Wierzę w Pańską dobrą wolę i chęć budowy dobrosąsiedzkich  kontaktów czego najlepszym wyrazem może być w tej sytuacji wyrażenie przez Pana zgody na wycinkę i oczyszczenie, przez nas, drogi nr 23.

Z wyrazami szacunku
Paweł Turlejski

 

Szanowny Panie,
w związku z Pańską nieobecnością na oględzinach wyznaczonych na przedmiotowych działkach proszę o wskazanie dogodnego terminu, w którym mogłoby odbyć się spotkanie, po którym to zostanie podjęta decyzja odnośnie wycinki wnioskowanych zakrzaczeń.

Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 29 maja 2015 :::

Panie Burmistrzu jakie inwestycje drogowe będą prowadzone w naszej gminie w tym roku ? Co z sygnalizacją świetlną na dk2 w Kałuszynie ?
 

Marek

 

Szanowny Panie,
W bieżącym roku zostanie położony asfalt na drodze Patok-Szymony, wykonana zostanie przebudowa ul. Trzcianka i ul. Mickiewicza oraz wykonana zostanie stabilizacja cementem dróg w Wólce Kałuskiej i w m. Mroczki.
Odnośnie sygnalizacji świetlnej informuję, że wykonany został Audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego. Obecnie trwa analiza zasadności, co do miejsca i ilości montowanych sygnalizacji świetlnych. Opracowanie to potrwa do końca października 2015 roku.

Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 27 maja 2015 :::

Panie Burmistrzu,

zwracam się do Pana za pomocą strony internetowej, Jestem mieszkańcem Olszewic i dość często chodzę pięknym chodnikiem. W dwóch miejscach tj na wysokości mostu nad Witówką, w gruncie rzeczy na samym moście, chodnik trochę się rozpada. Drugie miejsce to uszkodzony chodnik przy samym wejściu do Olszewic na wysokości pierwszego domu od strony Kałuszyna. Wożą tam gruz jakimiś ciężarówkami i już drugi raz uszkodzili chodnik- wjazd.

Proszę o interwencję
Mieszkaniec Olszewic

 

Szanowny Panie,
ze względu na fakt, że uszkodzony chodnik leży w pasie drogowym drogi powiatowej Kałuszyn - Mrozy sprawa została przekazana do Zarządu Dróg Powiatowych w Mińsku Mazowieckim.


Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 11 maja 2015 :::

Witam, czy są jakieś benefity w Naszej gminie, dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny, zamieszkujących Gminę Kałuszyn.
Nie mówię tu o ogólnokrajowych, tylko bardziej lokalnych korzyściach, jak np. darmowe wejściówki nad Zalew Karczunek, czy załatwienie sprawy w Urzędzie bez kolejki.

Pozdrawiam
Krzysiek

Witam
Odpowiadając na pytanie dotyczące benefitów dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny informuje się, że gmina dostrzega rodziny wychowujące dzieci. Zajęcia organizowane dla dzieci w instytucjach kultury są nieodpłatne, corocznie organizowane są zajęcia wakacyjne. Dla dzieci biorących udział w zajęciach wakacyjnych w roku bieżącym będzie prowadzone dożywianie. Placówki oświatowe organizują zajęcia pozalekcyjne dla dzieci na obiektach sportowych, a także zajęcia w zespołach artystycznych /Kasianiecka, Fleciki, Eksplozja/.
W ostatnich latach została zwiększona ilość miejsc w przedszkolu, dzięki czemu wszystkie chętne dzieci są przyjmowane.
W bieżącym roku samorząd podjął działania mające na celu opiekę nad dziećmi do lat 3. W budynku przy ul. Zamojskiej /po rehabilitacji/ pod koniec roku rozpocznie działalność żłobek dla 30 maluchów.
Wstęp nad Zalew Karczunek w okresie letnim dla dzieci jest za symboliczną opłatą 2 zł.
Sprawy w Urzędzie załatwiane są na bieżąco, nie ma kolejek.

Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 13 maja 2015 :::

Panie Burmistrzu od pewnego czasu w Kałuszynie grasuje pewna grupa osób które okradają mieszkańców, w obecnej chwili doszło do tego, że codziennie słyszy się o wyczynach tej szajki przestępców. W dodatku w niedługim czasie wychodzi z zakładu zamkniętego  dobrze wszystkim znany młodociany przestępca, który prawdopodobnie zasili ich grono. Co Pan jako burmistrz naszego miasta zamierza zrobić aby przeciwdziałać przestępczości.

Paweł Raciborski

 

Witam
Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że w dniu 11 maja i 12 maja br. odbyło się spotkanie z miejscową policją, jak również z Komendantem Powiatowym Policji na temat kradzieży na terenie Kałuszyna. W dniu dzisiejszym uzyskałem informację, że osoby dokonujące kradzieży zostały zatrzymane.
Ponadto w dniu  28 maja br. o godz. 17.oo w Domu Kultury w Kałuszynie odbędzie się debata na temat bezpieczeństwa z udziałem policji z Kałuszyna, Mrozów i Komendanta Powiatowego Policji, na którym zostaną omówione sprawy bieżących wydarzeń i poprawy sytuacji w zakresie bezpieczeństwa.

Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 26 marca 2015 :::

Panie Burmistrzu wiele dzieci jest niepełnosprawnych w naszej gminie co pan robi dla tych dzieci te dzieci tylko żyją z zasiłków pielęgnacyjnych i na co ma to starczyć dzieci powinny wyjeżdżać na wypoczynki a w naszej gminie nic niema żadnej pomocy dla tych dzieci proszę żeby pan się za to wziął a może jakaś pomoc dla tych dzieci jednorazowa nie myślał pan na tym

 

Agnieszka Wosowska

 

Witam
Odpowiadając na Pani zapytanie informuję, że w Szkole Podstawowej w Kałuszynie funkcjonuje klasa integracyjna, gdzie mają możliwość nauki dzieci niepełnosprawne. W placówkach oświatowych na podstawie orzeczeń organizowane są zajęcia rewalidacyjne i nauczanie indywidualne dla dzieci z niepełnosprawnością.
Corocznie w okresie wakacji i ferii organizowane są w instytucjach kultury zajęcia dla dzieci, gdzie nabór jest otwarty i może zostać zgłoszone każde dziecko. W placówkach tych podczas remontów wykonane zostały podjazdy dla osób niepełnosprawnych, które ułatwiają korzystanie z tych placówek.
W Gimnazjum w Kałuszynie zainstalowana została winda do przemieszczania niepełnosprawnych uczniów.
Dzieci niepełnosprawne dowożone są na koszt gminy do różnych placówek oświatowych, w zależności od niepełnosprawności.


Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 6 marca 2015 :::

Witam Pana,
Jako mieszkanka wsi Mroczki kolejny raz zadaję pytanie na temat psów w naszej miejscowości, który pozostaje nadal nierozwiązany?
Jeszcze do ubiegłego roku wszyscy (również i Pan) wiedzieli, że są to psy P. Abramowskiego. Dzisiaj zwierzyna „zalała” całą okolicę. Psy podzieliły się na kilka szczepów po kilkanaście w każdym i wałęsają się, jako bezpańskie po wsi oraz okolicznych polach.  Doszło do tego, że psy terroryzują mieszkańców wsi Mroczki.  Odnoszę wrażenie, że ta sprawa nikogo nie interesuje…
Całkiem niedawno, bo w styczniu b.r., wstrząsnął wszystkimi fakt, jaki miał miejsce w podwrocławskiej miejscowości, gdzie sfora psów dotkliwie zmasakrowała ciało 41-letniej kobiety spacerującej po okolicy. Psy wyżerały ją, bo były mocno wygłodzone. Nie chcielibyśmy, żeby ta historia powtórzyła się w naszej Gminie...
Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, z czym związane są spacery, przechadzki oraz przejażdżki rowerowe. Ale niestety naszym dzieciom i nam dorosłym nie jest dana taka forma wypoczynku, ponieważ bezpańskie sfory psów są wszędzie, zalały naszą wieś i okolicę. Rozkładają się na ulicy, chodzą po polach i jak tylko ujrzą człowieka, ujadając biegną w jego kierunku, bo są głodne i czekają na ofiarę…
Kolejny raz zadaję pytanie, co z tym faktem, jako Gospodarz jest Pan w stanie zrobić?  Ja obawiam się o zdrowie i życie swoich dzieci i z drżeniem serca myślę o historii wspomnianej wcześniej…  I naprawdę nie chciałbym żeby doszło  do podobnej tragedii… Wszyscy ludzie (nie tylko mieszkańcy wsi Mroczki) pokątnie rozmawiają ze sobą, strasząc się nawzajem ale niestety nikt nie upomina się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.
 
Dziękuję
Z poważaniem
 Katarzyna Mroczek

 

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że wystosowałem wniosek do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mińsku Mazowieckim o podjęcie działań mających na celu wyegzekwowanie od właściciela psów znajdujących się na posesji w m. Mroczki 8 obowiązku ich zaszczepienia. W ubiegłym roku sprawa trafiła do Sądu w wyniku czego właściciel został ukarany i zmuszony do zaszczepienia psów.
Ponadto w marcu br. wystosowałem wniosek do Komisariatu Policji w Mrozach o natychmiastową interwencję w sprawie dużej ilości psów wałęsających się w m. Mroczki, które stwarzają ogromne zagrożenie dla mieszkańców wsi. W odpowiedzi na moje pismo Posterunek Policji w Kałuszynie sporządził wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim II Wydział Karny na p. Zbigniewa Abramowskiego z art. 77KW (niezachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt).
W celu ograniczenia rozrodu podejmowane są działania zmierzające do przeprowadzenia sterylizacji suk w stadzie.

 

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 24 marca 2015 :::

Panie Burmistrzu, czy można coś zrobić ze śmieciami które pozostawiają kierowcy w przydrożnych rowach. Po zimie wygląda to tragicznie, zwłaszcza jak człowiek skręci w kierunku Węgrowa na Augustówce. Na pozostałych drogach nie jest lepiej a wręcz gorzej np: droga na Milew. Proszę o interwencję w tej sprawie, bo wstyd na całą Polskę.

 

Sprzątanie odpadów z przydrożnych rowów należy do  Zarządców poszczególnych kategorii dróg.  Śmieci z rowów dróg gminnych znajdujących się na terenie gminy Kałuszyn w okresie letnim sprzątane były co dwa tygodnie przez osoby zatrudnione z Urzędu Pracy w ramach prac społecznie użytecznych. W bieżącym roku po zatrudnieniu osób bezrobotnych będziemy kontynuować akcję sprzątania rowów przydrożnych.

 

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 4 marca 2015 :::

Szanowny Panie Burmistrzu. Piszę do Pana z wnikliwą sprawą. Jestem już dojrzałą osobą i muszę Pana prosić i jak bym też chciała się dowiedzieć, kiedy przewiduję Pan nabór na staże z RUP jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki. Za informację bardzo dziękuję, nie w porządku byłoby, gdyby przyjmował Pan po znajomości.

Danuta S.

 

Witam
W odpowiedzi na Pani zapytanie informuję, że nabór osób na stażystów organizuje Powiatowy Urząd Pracy i kieruje do zakładów i podmiotów zgłaszających zapotrzebowanie na stażystów.
W  roku bieżącym złożony został wniosek o zorganizowanie stażu dla 2 osób bezrobotnych, otrzymaliśmy 1 miejsce, na które już została skierowana  osoba bezrobotna przez Powiatowy Urząd Pracy na okres 5 miesięcy.

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 6 lutego 2015 :::

Panie Burmistrzu chciałabym się dowiedzieć czy ma Pan jakieś mieszkania gminne do wynajęcia? Druga sprawa, kiedy Pan się weźmie żeby ludzie, którzy mieszkają w Kałuszynie bez meldunków pomeldowali się a nie są pomeldowani na wsiach.
Agnieszka Wąsowska

 

N terenie miasta Kałuszyn nie ma do wynajęcia wolnych mieszkań komunalnych, a w sprawie meldunku proszę o wskazanie osoby, której pytanie dotyczy i wówczas będę mógł udzielić informacji.

Pozdrawiam
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 25 lutego 2015 :::

Informuję o problemie wałęsających się  bezpańskich psów w miejscowości Kazimierzów.
Nie przebywam w chwili obecnej na działce.
Z informacji uzyskanej od sąsiada dowiedziałam się, że zagryzły na mojej działce sarnę.
Nadmieniam,że psy wałęsają się po wsi już kolejny sezon.
Proszę o interwencję i powiadomienie mnie o sposobie załatwienia sprawy.
Anna Załęcka

 

Szanowna Pani
Uprzejmie informuję, że dwa bezdomne psy przebywające na terenie miejscowości Kazimierzów zostały złapane i przekazane do schroniska zaś trzeci pies znalazł właściciela.

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 3 lutego 2015 :::

Sz. P. Burmistrzu
Czy mieszkańcy oraz zainteresowane osoby mogą się dowiedzieć jak zakończyły się przetargi na sprzedaż kilkudziesięciu działek położonych na obszarze gminy Kałuszyn, które to przetargi miały odbyć się w grudniu 2014 roku?
Drugie pytanie dotyczy budowy ulicy Cmentarnej - co się dzieje z tą inwestycją?

Z poważaniem
A. Celnikier

 

Informuję, że w grudniu 2014 r. zostało sprzedanych z zasobów gminy siedem działek o łącznej powierzchni 2,8769 ha za kwotę 212.483 zł.
Na przebudowę ulicy”Cmentarnej” wykonano w ubiegłym roku projekt techniczny, na który  uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. W miesiącu VIII – IX 2014 został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, który ze względu na protest Gminy Żydowskiej mający na celu uchylenie  pozwolenia na budowę, został unieważniony.
W chwili obecnej oczekujemy na rozstrzygniecie Wojewody Mazowieckiego w tej sprawie.

Pozdrawiam
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 3 marca 2015 :::

Witam Panie Burmistrzu, mam pytanie dlaczego  ogłoszenia o  naborze są na stronie BIPu tak skrzętnie ukryte a do  niedawna nie było ich  wcale? Dostęp  do  nich  jest  bardzo utrudniony, a naszą gminę zamieszkuje wiele wykształconych osób, które zapewne chciały  by  podjąć pracę w miejscu  zamieszkania, a nie mają cioci  w urzędzie, która im podsunie informację o tym, że zwalnia się miejsce pracy.

 

Witam
Jeżeli nie ma naboru, to nie ma i ogłoszeń o naborze. Informacje o naborach w BIP są publikowane od 2009r., w 2011r. zakładka "Oferty pracy" została zmodernizowana. Sześć lat to nie jest "nie dawno". Należy uważniej czytać informacje zamieszczaną na stronie. Ponadto każda zmiana wprowadzona w BIP wyświetlana jest dodatkowo w zakładce "Rejestr zmian" w głównym menu.
Sposób podawania wszystkich informacji w BIP jest tak skonstruowany, że nie powinien stwarzać trudności nawet osobom „niewykształconym”.

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

Dodatkowe informacje