Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

::: 14 marca 2009 :::

Witam  serdecznie Panie Burmistrzu, chcę zapytać, kiedy będzie można użytkowac boisko dla miszkańców nie uczących się, oraz w jakich godzinach?

W odpowiedzi na przesłane pytanie informuję, że termin oddania boiska Orlik jest 30 kwietnia 2009r. Proponowany termin korzystania z boiska przez mieszkańców od maja 2009r. w godzinach 16.00 do 21.00 w dni nauki szkolnej, natomiast w wakacje i pozostałe dni wolne od nauki, boisko będzie czynne od 10.00 do 21.00 z przerwą w godzinach ustalonych z trenerem środowiskowym.


Pozdrawiam serdecznie
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 8 grudnia 2008 :::

Witam  serdecznie Pana Burmistrza mam pytanie czy to  prawda ze odbedzie  sie modernizacja budynku po  starej aptece tam  gdzie znajduje sie OPS?
Barbara Mroczek

W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że planowana jest modernizacja budynku przy ul. Wojska Polskiego 22 w Kałuszynie ( budynek po m.in. aptece ). Budynek będzie przeznaczony na  świadczenie usług rehabilitacyjnych z możliwością swobodnego dostępu osobom niepełnosprawnym i starszym.  W 2009 roku planowane jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

Pozdrawiam serdecznie
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszynai

::: 17 listopada 2008 :::

Mam Pytanie, o co chodzi w przetargach, jak słyszałem w TV kompleks boisk w ramach Orlika zawiera i oświetlenie i budynek socjalny. Tymczasem patrząc na przetargi i ich rozstrzygnięcia tak nie jest? Moge prosić o wyjaśnienie?
Kazimierz Olszewski
 
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” będą wybudowane w Kałuszynie : dwa boiska o sztucznej nawierzchni, budynek stanowiący zaplecze sanitarno-szatniowe wraz z niezbędnymi mediami (woda, kanalizacja, energia elektryczna), ogrodzenie i oświetlenie terenu. Ze względów technicznych przetargi i realizacja tego przedsięwzięcia odbywa się w dwóch etapach :
I etap – boiska i ogrodzenie terenu
II etap – budynek sanitarno – szatniowy wraz z mediami, oświetlenie terenu

Pozdrawiam serdecznie
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszynai

::: 20 pazdziernika 2008 :::

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy jest planowane i ewentualnie kiedy podłączenie do kanalizacji ulicy Warszawskiej od strony Mińska Maz. Może dałoby się to jakoś zrobić przy okazji wykonywania obecnie kanalizacji w Olszewicach?
Pozdrawiam  Agnieszka Drabarek


W odpowiedzi na Pani e-maila w sprawie wykonania kanalizacji sanitarnej w ul. Warszawskiej od strony Mińska Mazowieckiego Urząd Miejski w Kałuszynie informuje, że inwestycja taka nie jest planowana do wykonania w latach 2008-2009.  Nie możemy  tej inwestycji wykonać przy okazji budowy kanalizacji we wsi Olszewice (jak Pani sugeruje w swoim piśmie) ponieważ nie posiadamy dokumentacji projektowej.
O podjęciu prac projektowych mieszkańcy zostaną powiadomieni.

Pozdrawiam serdecznie
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszynai

::: 07 września 2008 :::

Czy jest coś planowane w kierunku rozwoju miasta? tzn. rozbudowy, ściągnięcia ludzi chetnych zamieszkać miasto? Chodzi o promocję.

W odpowiedzi na zapytanie informuję, że:

  • W planach zagospodarowania przestrzennego miasta Kałuszyn zabezpieczone są uzbrojone tereny pod budownictwo mieszkaniowe.
  • Prowadzona jest budowa obiektów wypoczynku i rekreacji.
  • Pozyskiwane są  tereny dla przyszłych inwestorów.
  • Prowadzona jest rozbudowa bazy szkolnej i kulturalnej
  • Systematycznej poprawie ulega estetyka miasta.
  • Prowadzone są prace mające na celu poprawę infrastruktury drogowej na terenie miasta i gminy.
  • Planowana jest budowa autostrady z węzłem w Ryczołku i ewentualnie Groszkach Starych
  • Wszystkie istotne dla społeczeństwa informacje zamieszczane są na stronie internetowej urzędu, która jest głównym narzędziem promocji. Gmina promuje się poprzez różnego rodzaju wydawnictwa. Mieszkańcy mają zabezpieczony dostęp do Internetu drogą sieciową i radiową.


Pozdrawiam
Marian Soszyński

::: 07 sierpnia 2007 :::

Witam serdecznie.
Jako mieszkaniec ul. 9-maja w Kałuszynie mam kilka pytań związanych z prowadzoną obecnie inwestycja (budowa ulicy):
1. czy odbywać się będzie odbiór chodników przed posesjami z udziałem właścicieli posesji? (mam uwagi, co do jakości wykonania a ekipy pracownikówjak na razie nie reagują na nie)
2. czy w związku z faktem, że ulica 9-maja jest dość wąska przewidziany jest zakaz pozostawiania na niej samochodów ciężarowych, które utrudniają przejazd?
3. czy jezdnia na ulicy 9-maja zostanie wyposażona w ograniczenia szybkości jazdy jak to się zwykle dzieje na drogach osiedlowych?
Byłoby mi miło uzyskać odpowiedz na powyższe pytania. Z pozdrowieniami
Wojciech Piotrkowicz

Witam serdecznie
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję:
Odbiór chodników odbędzie się łacznie z całym zadaniem tzn. budową ulicy po zgłoszeniu zakończenia prac przez wykonawcę. Nie przewidujemy udziału mieszkańców w odbiorze końcowym inwestycji. Natomiast w trakcie budowy prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag i watpliwosci do kierownika budowy, inspektora nadzoru lub bezpośrednio w Urzędzie Miejskim. W ten sposób bedzie można na bieżąco wprowadzać korekty na budowie. Po zakończeniu budowy zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na ulicy 9-go Maja zgodnie z projektem budowlanym. Znaki drogowe winny rozwiązać sprawy, które porusza Pan w swoim pytaniu.

Pozdrawiam
Zofia Wołkiewicz

::: 20 lutego 2007 :::

Panie Burmistrzu !
Dlaczego na stronie UM w Kałuszynie brak jest informacji o zakładach usługowych działających na terenie miasta i gminy. To jest bardzo ważne dla zwykłego Kowalskiego. Ja mieszkam na stałe w Warszawie ale mam działkę na terenie gminy Kałuszyn i przez pół roku pół roku od wiosny do jesieni przebywam na działce. W tej chwili interesuje mnie czy na terenie gminy istnieje zakład szklarski?
Serdecznie pozdrawiam, Marian Szymoński

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie sprawami naszej Gminy. Zgłoszone uwagi zostaną uwzględnione w dalszej pracy nad zawartością strony. Odpowiadając na pytanie dot. zakładu szklarskiego informuję, ze na naszym terenie nie ma zakładu świadczacego takie usługi.

Pozdrawiam
Marian Soszyński - burmistrz

::: 9 sierpnia 2006 :::

Zapytam ponownie, bo nie odstałem jeszcze odpowiedzi na zadane pytanie (pomimo aktualizacji danych wczoraj) czy prawdą jest, że ulica 9-maja uzyska nawierzchnię i chodniki. Jeśli tak to kiedy?
Pozdrawiam, Wojtek.

W nawiązaniu do zadanego pytania: prawdą jest, że ulica 9-go Maja uzyska nową nawierzchnię i chodniki. Obecnie wykonywana jest dokumentacja na tę ulicę z terminem realizacji do 31 października br. Rozpoczęcie budowy nastąpi po zaplanowaniu i uchwaleniu zadań inwestycyjnych przez Radę Miejską następnej kadencji. Jednoczesnie przepraszam za zwłokę w udzieleniu odpowiedzi, spowodowane było to moim pobytem na urlopie wypoczynkowym.

Pozdrawiam
Zofia Wołkiewicz

::: 26 lipca 2006 :::

Dowiedziałem się, że planowana jest budowa drogi (asfaltowej?) i chodników na ul. 9-maja w Kałuszynie.
Czy to prawda a jesli tak to kiedy można się spodziewać rozpoczęcia inwestycji?
P.S. Super, że jest strona www Kałuszyna. Gratuluję pomysłu. Brakuje jeszcze trochę informacji (linki nie aktywne) ale to rozumiem nastąpi w przyszłosci. Nie znalazłem również informacji o ilości mieszkańców i historii miasta.
Pozdrawiam Serdecznie.
Wojciech Piotrkowicz

::: 14 lipca 2006 :::

Witam
Interesuje mnie kiedy będzie odbiór ulicy Wisniowej.
Pozdrawiam
Mieszkaniec Wiśniowej

Zgodnie z umową odbiór techniczny ulicy Wiśniowej odbędzie się w lipcu br.

::: 09 sierpnia 2012 :::

W ostatni weekend byłem nad naszym zalewem i widziałem wiele grup młodych ludzi którzy na plaży urządzali sobie libacje alkoholowe,po których wsiadali do samochodów dawali popis jazdy  na parkingu i odjeżdżali.Numery rejestracyjne samochodów głównie z poza naszego powiatu.Czy mógł by Pan zainteresować tym tematem miejscową policję żeby coś z tym zrobili zanim dojdzie do nieszczęścia ?
 
Pozdrawiam

Uprzejmie informuję, że temat wymieniony w e-mailu, a dotyczących niewłaściwego zachowania młodych ludzi na plaży przy Zalewie Karczunku jest mi znany.
Obecnie trwa opracowanie projektu technicznego całodobowego monitoringu, po którego zainstalowaniu sytuacja powinna ulec poprawie.
Niezależnie od tego o w/w faktach została powiadomiona policja z zaleceniem przeprowadzania kontroli w różnych porach dnia.

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

Dodatkowe informacje