Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

::: 11 maja 2015 :::

Witam, czy są jakieś benefity w Naszej gminie, dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny, zamieszkujących Gminę Kałuszyn.
Nie mówię tu o ogólnokrajowych, tylko bardziej lokalnych korzyściach, jak np. darmowe wejściówki nad Zalew Karczunek, czy załatwienie sprawy w Urzędzie bez kolejki.

Pozdrawiam
Krzysiek

Witam
Odpowiadając na pytanie dotyczące benefitów dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny informuje się, że gmina dostrzega rodziny wychowujące dzieci. Zajęcia organizowane dla dzieci w instytucjach kultury są nieodpłatne, corocznie organizowane są zajęcia wakacyjne. Dla dzieci biorących udział w zajęciach wakacyjnych w roku bieżącym będzie prowadzone dożywianie. Placówki oświatowe organizują zajęcia pozalekcyjne dla dzieci na obiektach sportowych, a także zajęcia w zespołach artystycznych /Kasianiecka, Fleciki, Eksplozja/.
W ostatnich latach została zwiększona ilość miejsc w przedszkolu, dzięki czemu wszystkie chętne dzieci są przyjmowane.
W bieżącym roku samorząd podjął działania mające na celu opiekę nad dziećmi do lat 3. W budynku przy ul. Zamojskiej /po rehabilitacji/ pod koniec roku rozpocznie działalność żłobek dla 30 maluchów.
Wstęp nad Zalew Karczunek w okresie letnim dla dzieci jest za symboliczną opłatą 2 zł.
Sprawy w Urzędzie załatwiane są na bieżąco, nie ma kolejek.

Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 26 marca 2015 :::

Panie Burmistrzu wiele dzieci jest niepełnosprawnych w naszej gminie co pan robi dla tych dzieci te dzieci tylko żyją z zasiłków pielęgnacyjnych i na co ma to starczyć dzieci powinny wyjeżdżać na wypoczynki a w naszej gminie nic niema żadnej pomocy dla tych dzieci proszę żeby pan się za to wziął a może jakaś pomoc dla tych dzieci jednorazowa nie myślał pan na tym

 

Agnieszka Wosowska

 

Witam
Odpowiadając na Pani zapytanie informuję, że w Szkole Podstawowej w Kałuszynie funkcjonuje klasa integracyjna, gdzie mają możliwość nauki dzieci niepełnosprawne. W placówkach oświatowych na podstawie orzeczeń organizowane są zajęcia rewalidacyjne i nauczanie indywidualne dla dzieci z niepełnosprawnością.
Corocznie w okresie wakacji i ferii organizowane są w instytucjach kultury zajęcia dla dzieci, gdzie nabór jest otwarty i może zostać zgłoszone każde dziecko. W placówkach tych podczas remontów wykonane zostały podjazdy dla osób niepełnosprawnych, które ułatwiają korzystanie z tych placówek.
W Gimnazjum w Kałuszynie zainstalowana została winda do przemieszczania niepełnosprawnych uczniów.
Dzieci niepełnosprawne dowożone są na koszt gminy do różnych placówek oświatowych, w zależności od niepełnosprawności.


Pozdrawiam
Burmistrz
Marian Soszyński

::: 6 marca 2015 :::

Witam Pana,
Jako mieszkanka wsi Mroczki kolejny raz zadaję pytanie na temat psów w naszej miejscowości, który pozostaje nadal nierozwiązany?
Jeszcze do ubiegłego roku wszyscy (również i Pan) wiedzieli, że są to psy P. Abramowskiego. Dzisiaj zwierzyna „zalała” całą okolicę. Psy podzieliły się na kilka szczepów po kilkanaście w każdym i wałęsają się, jako bezpańskie po wsi oraz okolicznych polach.  Doszło do tego, że psy terroryzują mieszkańców wsi Mroczki.  Odnoszę wrażenie, że ta sprawa nikogo nie interesuje…
Całkiem niedawno, bo w styczniu b.r., wstrząsnął wszystkimi fakt, jaki miał miejsce w podwrocławskiej miejscowości, gdzie sfora psów dotkliwie zmasakrowała ciało 41-letniej kobiety spacerującej po okolicy. Psy wyżerały ją, bo były mocno wygłodzone. Nie chcielibyśmy, żeby ta historia powtórzyła się w naszej Gminie...
Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, z czym związane są spacery, przechadzki oraz przejażdżki rowerowe. Ale niestety naszym dzieciom i nam dorosłym nie jest dana taka forma wypoczynku, ponieważ bezpańskie sfory psów są wszędzie, zalały naszą wieś i okolicę. Rozkładają się na ulicy, chodzą po polach i jak tylko ujrzą człowieka, ujadając biegną w jego kierunku, bo są głodne i czekają na ofiarę…
Kolejny raz zadaję pytanie, co z tym faktem, jako Gospodarz jest Pan w stanie zrobić?  Ja obawiam się o zdrowie i życie swoich dzieci i z drżeniem serca myślę o historii wspomnianej wcześniej…  I naprawdę nie chciałbym żeby doszło  do podobnej tragedii… Wszyscy ludzie (nie tylko mieszkańcy wsi Mroczki) pokątnie rozmawiają ze sobą, strasząc się nawzajem ale niestety nikt nie upomina się o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.
 
Dziękuję
Z poważaniem
 Katarzyna Mroczek

 

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że wystosowałem wniosek do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mińsku Mazowieckim o podjęcie działań mających na celu wyegzekwowanie od właściciela psów znajdujących się na posesji w m. Mroczki 8 obowiązku ich zaszczepienia. W ubiegłym roku sprawa trafiła do Sądu w wyniku czego właściciel został ukarany i zmuszony do zaszczepienia psów.
Ponadto w marcu br. wystosowałem wniosek do Komisariatu Policji w Mrozach o natychmiastową interwencję w sprawie dużej ilości psów wałęsających się w m. Mroczki, które stwarzają ogromne zagrożenie dla mieszkańców wsi. W odpowiedzi na moje pismo Posterunek Policji w Kałuszynie sporządził wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim II Wydział Karny na p. Zbigniewa Abramowskiego z art. 77KW (niezachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt).
W celu ograniczenia rozrodu podejmowane są działania zmierzające do przeprowadzenia sterylizacji suk w stadzie.

 

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 24 marca 2015 :::

Panie Burmistrzu, czy można coś zrobić ze śmieciami które pozostawiają kierowcy w przydrożnych rowach. Po zimie wygląda to tragicznie, zwłaszcza jak człowiek skręci w kierunku Węgrowa na Augustówce. Na pozostałych drogach nie jest lepiej a wręcz gorzej np: droga na Milew. Proszę o interwencję w tej sprawie, bo wstyd na całą Polskę.

 

Sprzątanie odpadów z przydrożnych rowów należy do  Zarządców poszczególnych kategorii dróg.  Śmieci z rowów dróg gminnych znajdujących się na terenie gminy Kałuszyn w okresie letnim sprzątane były co dwa tygodnie przez osoby zatrudnione z Urzędu Pracy w ramach prac społecznie użytecznych. W bieżącym roku po zatrudnieniu osób bezrobotnych będziemy kontynuować akcję sprzątania rowów przydrożnych.

 

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 4 marca 2015 :::

Szanowny Panie Burmistrzu. Piszę do Pana z wnikliwą sprawą. Jestem już dojrzałą osobą i muszę Pana prosić i jak bym też chciała się dowiedzieć, kiedy przewiduję Pan nabór na staże z RUP jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki. Za informację bardzo dziękuję, nie w porządku byłoby, gdyby przyjmował Pan po znajomości.

Danuta S.

 

Witam
W odpowiedzi na Pani zapytanie informuję, że nabór osób na stażystów organizuje Powiatowy Urząd Pracy i kieruje do zakładów i podmiotów zgłaszających zapotrzebowanie na stażystów.
W  roku bieżącym złożony został wniosek o zorganizowanie stażu dla 2 osób bezrobotnych, otrzymaliśmy 1 miejsce, na które już została skierowana  osoba bezrobotna przez Powiatowy Urząd Pracy na okres 5 miesięcy.

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 6 lutego 2015 :::

Panie Burmistrzu chciałabym się dowiedzieć czy ma Pan jakieś mieszkania gminne do wynajęcia? Druga sprawa, kiedy Pan się weźmie żeby ludzie, którzy mieszkają w Kałuszynie bez meldunków pomeldowali się a nie są pomeldowani na wsiach.
Agnieszka Wąsowska

 

N terenie miasta Kałuszyn nie ma do wynajęcia wolnych mieszkań komunalnych, a w sprawie meldunku proszę o wskazanie osoby, której pytanie dotyczy i wówczas będę mógł udzielić informacji.

Pozdrawiam
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 25 lutego 2015 :::

Informuję o problemie wałęsających się  bezpańskich psów w miejscowości Kazimierzów.
Nie przebywam w chwili obecnej na działce.
Z informacji uzyskanej od sąsiada dowiedziałam się, że zagryzły na mojej działce sarnę.
Nadmieniam,że psy wałęsają się po wsi już kolejny sezon.
Proszę o interwencję i powiadomienie mnie o sposobie załatwienia sprawy.
Anna Załęcka

 

Szanowna Pani
Uprzejmie informuję, że dwa bezdomne psy przebywające na terenie miejscowości Kazimierzów zostały złapane i przekazane do schroniska zaś trzeci pies znalazł właściciela.

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 3 marca 2015 :::

Witam Panie Burmistrzu, mam pytanie dlaczego  ogłoszenia o  naborze są na stronie BIPu tak skrzętnie ukryte a do  niedawna nie było ich  wcale? Dostęp  do  nich  jest  bardzo utrudniony, a naszą gminę zamieszkuje wiele wykształconych osób, które zapewne chciały  by  podjąć pracę w miejscu  zamieszkania, a nie mają cioci  w urzędzie, która im podsunie informację o tym, że zwalnia się miejsce pracy.

 

Witam
Jeżeli nie ma naboru, to nie ma i ogłoszeń o naborze. Informacje o naborach w BIP są publikowane od 2009r., w 2011r. zakładka "Oferty pracy" została zmodernizowana. Sześć lat to nie jest "nie dawno". Należy uważniej czytać informacje zamieszczaną na stronie. Ponadto każda zmiana wprowadzona w BIP wyświetlana jest dodatkowo w zakładce "Rejestr zmian" w głównym menu.
Sposób podawania wszystkich informacji w BIP jest tak skonstruowany, że nie powinien stwarzać trudności nawet osobom „niewykształconym”.

Pozdrawiam
Burmistrz Kałuszyna
Marian Soszyński

::: 21 lutego 2015 :::

Sz.P. Burmistrzu!
Czy istnieje taka możliwość, że córka Przewodniczącego Rady zostanie zatrudniona w Urzędzie na stałe, po zakończonej umowie na pracę interwencyjne?
Z poważaniem
Mieszkaniec Kałuszyna
Łukasz W.

 

W odpowiedzi na zapytanie informuję, że nabór na wolne stanowisko urzędnicze jest prowadzony według zasad wynikających z przepisów prawnych.

Pozdrawiam
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 3 lutego 2015 :::

Sz.P. Burmistrzu
Dobiegły mnie słuchy, iż w urzędzie miejskim zatrudniona jest córka Przewodniczącego Rady Miejskiej. Czy to prawda? Jeżeli tak to w jakim charakterze i czy w ramach umowy o pracę czy umowy cywilno-prawnej. 
Pozdrawiam
A. Celnikier

 

Witam
Informuję, że córka Przewodniczącego Rady Miejskiej zatrudniona jest na czas określony w ramach prac interwencyjnych – skierowanie z Powiatowego Urzędu Pracy  w  Mińsku Mazowieckim.

Pozdrawiam
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 3 lutego 2015 :::

Sz. P. Burmistrzu
Czy mieszkańcy oraz zainteresowane osoby mogą się dowiedzieć jak zakończyły się przetargi na sprzedaż kilkudziesięciu działek położonych na obszarze gminy Kałuszyn, które to przetargi miały odbyć się w grudniu 2014 roku?
Drugie pytanie dotyczy budowy ulicy Cmentarnej - co się dzieje z tą inwestycją?

Z poważaniem
A. Celnikier

 

Informuję, że w grudniu 2014 r. zostało sprzedanych z zasobów gminy siedem działek o łącznej powierzchni 2,8769 ha za kwotę 212.483 zł.
Na przebudowę ulicy”Cmentarnej” wykonano w ubiegłym roku projekt techniczny, na który  uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. W miesiącu VIII – IX 2014 został ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy, który ze względu na protest Gminy Żydowskiej mający na celu uchylenie  pozwolenia na budowę, został unieważniony.
W chwili obecnej oczekujemy na rozstrzygniecie Wojewody Mazowieckiego w tej sprawie.

Pozdrawiam
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

::: 5 stycznia 2015 :::

Panie Burmistrzu czy wiadomo kto zniszczył tablicę na pomniku w parku i czy tablica będzie naprawiona ?

Marek

 

W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informuję, że tablica jest przekazana do renowacji przez wykonawcę postumentu koziołka i pod koniec tygodnia zostanie zamontowana. Obecnie sprawdzane są zapisy monitoringu mające na celu ustalenie przyczyn odpadnięcia płyty.

 

Pozdrawiam
Marian Soszyński
Burmistrz Kałuszyna

Dodatkowe informacje