Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Stypendia dla najlepszych uczniów

W wykonaniu  uchwały Rady Miejskiej w Kałuszynie z dnia 28 grudnia 2017 roku w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów, jak co roku, przyznane zostały  stypendia Burmistrza Kałuszyna uczniom klas IV - VIII Szkoły Podstawowej w Kałuszynie, którzy uzyskali w I semestrze roku szkolnego 2020/2021 najwyższą średnią ocen i wzorową ocenę z zachowania.

Czytaj więcej...

Ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

W czasie pandemii ważna jest współpraca różnych środowisk, które na co dzień pracują i funkcjonują na jednym terenie. Razem łatwiej jest zadbać o edukację online, monitoring stanu drzew w gminie czy dobry projekt do budżetu obywatelskiego. Wszystkich gotowych do takiego zaangażowania wspiera program Fundacji Batorego – akcja Masz Głos, który właśnie rusza z nową edycją.

Czytaj więcej...

Obowiązek odśnieżania

 W związku z prognozami o intensywnych opadach śniegu w najbliższym czasie oraz rekomendacją Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, przypomina się właścicielom, zarządcom nieruchomości, administratorom o obowiązku regularnego odśnieżania dachów, usuwania sopli i nawisów śniegu z budynków wielkopowierzchniowych, m.in.: hipermarketów, hal targowych, sportowych i magazynów, a także o odśnieżaniu chodników.

Czytaj więcej...

Pomoc psychologa

W związku z przedłużającym się okresem pandemii na terenie Gminy uruchomiono bezpłatne zdalne konsultacje psychologiczne. Osoby potrzebujące wsparcia,  mają możliwość skorzystania z indywidualnej terapii z psychologiem.

Zapisy na konsultacje odbywają się za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Kałuszynie pod numerem telefonu: 13 433 47 28

Dodatkowe informacje