Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Artykuł w "Co słychać"

Z dużym oburzeniem informuję, że w Nr 26 tygodnika „Co Słychać?”, który ukazał się w dniu 22.06.2016, a datowany jest na dzień 26.06.2016 r., pojawiła się następująca informacja, będąca przedrukiem z Tygodnika Siedleckiego nr 24 z 19.06.2016 r.:

 


„Piotrek Waleski z II b zaprojektował dla kolegów komiks o długiej historii Kałuszyna. Tak go opisał: „Przemoc, suche żarty, gadające konie, bardzo ładne kobiety, wątki historyczne, śladowe ilości humoru. Czytanie na własna odpowiedzialność”.


Chwalenie Naszej młodzieży zawsze przyjmujemy z wdzięcznością, natomiast komentarz Pana Piątkowskiego w słowach, cyt. „No i wyrasta nowy wieszcz po żydowsko-śmieciowej bylejakości”, jest urąganiem nie tylko w stosunku do tego młodego człowieka, ale narusza godność historyczną i obecną Miasta Kałuszyna. Jest dowodem braku kultury oraz znajomości historii Kałuszyna i jego mieszkańców. Gardząc twórczością tego młodego ucznia Naszego Gimnazjum, Piątkowski zapomina o swojej „bylejakości” w wydawanym przez siebie pisemku. Nikt nie pozwoli, aby Miasto, którego mieszkańcy jako jedni z pierwszych podczas II wojny światowej dawali wraz z żołnierzami Wojska Polskiego odpór najeźdźcom, Miasto które w wyniku podjętej walki zostało zniszczone w 83%, a mimo tego pod swój dach przyjęło dziesiątki Dzieci Zamojszczyzny, było obrażane i przyrównywane do bylejakości. Jeżeli Piątkowski chce zobaczyć jak wygląda bylejakość, niech zacznie od zajrzenia w swoje wnętrze i swoją twórczość, nie tylko „poetycką”.


                                                                                               Marian Soszyński
                                                                                             Burmistrz Kałuszyna


Opinie i komentarze

Dodatkowe informacje