Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Kałuszyn - ankieta

Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Kałuszyn: ankietę można składać do 23.10.2015 roku

Od października 2015 r. Gmina Kałuszyn realizuje projekt Plan gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta i Gminy Kałuszyn dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie w formie dotacji w kwocie 17 580,00 zł. Dokument ten jest pomocny m.in. w uzyskaniu dotacji na instalację odnawialnych źródeł energii


i termomodernizację budynków. Mogą Państwo pomóc w jego opracowaniu wypełniając krótką ankietę znajdującą się pod niniejszą wiadomością.

Realizowany projekt polega m.in. na opracowaniu Planu gospodarki niskoemisyjnej, wskazującego działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w gminie poprzez zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcję zużycia energii finalnej. Zadaniem Planu jest ułatwienie pozyskania środków finansowych na te działania.

Zaplanowanie tych działań wymaga jednak zebrania rzetelnych danych, stąd Urząd Miejski
w Kałuszynie zwraca się z prośbą do mieszkańców oraz podmiotów usługowych
o wypełnienie ankiet w zakresie zużycia paliw i energii. Uzyskane dane pozwolą na oszacowanie wielkości emisji CO2 w mieście i w gminie oraz rozpoznanie możliwości
w zakresie: instalacji/modernizacji nowych źródeł ciepła, instalacji OZE oraz termomodernizacji budynków.

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o wypełnienie krótkiej ankiety na temat zużycia paliw i energii.

Ankiety dla mieszkańców oraz podmiotów prowadzących działalność usługową są dostępne:

·         na stronie internetowej gminy,

·         w Urzędzie Miejskim.

Prosimy o składanie wypełnionych ankiet w terminie do 23.10.2015 r. drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w Urzędzie Miejskim bądź do siedziby Sołtysa. Przekazane przez Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie do oszacowania wielkości emisji gazów cieplarnianych oraz opracowania Planu i nie będą udostępniane publicznie. Opracowania będą zawierać jedynie zbiorcze zestawienia statystyczne i wnioski z analizy zebranych informacji. 

ankieta

 

Dodatkowe informacje