Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Protest Obywatelski

Szanowni Mieszkańcy, w związku z brakiem jakiejkolwiek reakcji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zarządcy drogi krajowej A2 na wnioski Samorządu Miasta i Gminy Kałuszyn w sprawie zamontowania w mieście Kałuszynie sygnalizacji świetlnej, zmuszeni jesteśmy do uruchomienia protestu obywatelskiego polegającego na zorganizowanym blokowaniu przez mieszkańców naszego miasta i gminy drogi krajowej- ul. Warszawskiej.


Protest odbędzie się w dniu 4 października 2019 r. w godz. 16:00- 20:00 na przejsciu dla pieszych przy zjeździe z autostrady A2 w kierunku Kałuszyna oraz przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Podleśnej z Warszawską.


W załączeniu przedstawiamy skan pisma Burmistrza Kałuszyna z dnia 24.06.2019 r. do GDDKiA, przesłanego do wiadomości Wojewody Mazowieckiego i Komendanta Stołecznej Policji w Warszawie o montaż wnioskowanej sygnalizacji. Do dnia dzisiejszego od wyżej wymienionych organów nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek odpowiedzi. Brak zainteresowania z ich strony zmusza nas do podjęcia kroków radykalnych.


Jednocześnie bardzo przepraszamy osoby przejeżdżające w godzinach protestu przez Kałuszyn za utrudnienia w przejeździe.

 

Pismo Burmistrza Kałuszyna do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

 

 

Dodatkowe informacje