Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Gala Boksu nad zalewem Karczunek

    W ostatni weekend wakacji Kałuszyn gościł po raz trzeci galę boksu zawodowego, która tradycyjnie odbywa się na terenach rekreacyjnych Zalewu Karczunek. Gośmi specjalnymi gali byli: Mateusz Borek, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk oraz słynni Złomiarze: Marek i Edek a bezpośrednią transmisję wydarzenia przeprowadzała jedna z ogólnopolskich telewizyjnych stacji sportowych.


Gala Summer Boxing Night II rozkręcała się z walki na walkę. Było kilku debiutantów, którzy postawili pierwsze kroki w zawodowym ringu. Licznie zgromadzeni kibice w Kałuszynie, z pewnością czekali na walkę wieczoru, w której Cielepała skrzyżował rękawice z Chruślickim. Ku zaskoczeniu wszystkich, mistrz Polski seniorów wagi ciężkiej został posłany na deski już w pierwszej rundzie.
Cielepała źle zaczął pojedynek. "Polski Tyson" ruszył odważnie na rywala, ale jego ochocze ataki skończyły się poważnym rozcięciem łuku brwiowego. Sędzia jednak pozwolił mu kontynuować walkę. Od tego momentu Chruślicki przeszedł do zdecydowanej ofensywy.
Liczne ciosy dwukrotnie posłały Cielepałę na deski, ale ten był w stanie wrócić do pojedynku. Następny upadek po silnych uderzeniach zakończył się jednak nokautem. Arbiter przerwał starcie i zwycięstwo 33-letniego boksera stało się faktem.
W innym ważnym starciu Hardzeika pokonał przez jednogłośną decyzję Grafkę. W zaległym ćwierćfinale Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej wygrał Sosiński.
Karta walk:
Jacek Chruślicki (5-0, 3 KO) pokonał przez KO Mateusz Cielepałę (1-1, 1KO)  w pierwszej rundzie.
Maksim Hardzeika (7-0, 3 KO) pokonał przez jednogłośną decyzję (80-72, 80-72, 80-72) Bartłomieja Grafkę (22-35, 10 KO).
Jakub Sosiński (1-0) pokonał przez niejednogłośną decyzję (40-36, 38-38, 39-37) Andrzeja Szkutę (0-1).
Kewin Gruchała (5-0, 2 KO) pokonał przez KO w drugiej rundzie Dawida Kucharewicza (0-2).
Adrian Szczypior (2-0, 2 KO) pokonał przez TKO w czwartej rundzie (poddanie przez narożnik) Wladimira Marszałowa (0-1).
Max Miszczenko (1-0, 1 KO) pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Krzysztofa Stawiarskiego (0-1).
Kacper Meyna (2-0) pokonał na punkty Mateusza Rybarskiego (1-9) przez jednogłośną decyzję.
Damian Tymosz (1-0, 1 NC) pokonał na punkty Nadzira Bakhshyieu (4-7-2) przez niejednogłośną decyzję
    Kto nie był na tej świetnie zorganizowanej gali niech żałuje. Na pocieszenie posotaje fakt, że kolejne starcia bokserskie będzie można obejrzeć w Kałuszynie i w telewizji już za rok, bowiem jak zapowiadają organizatorzy, IV gala Karczunek Summer Boxing Night odbędzie się z jeszcze większym rozmachem w ostatnią sobotę sierpnia przyszłego roku.

 

zdjęcia...

 

 

Dodatkowe informacje